Hosted on Persiangig.com
حمایت از کالای ایرانی
Hosted on Persiangig.com
http://s9.picofile.com/file/8275487676/83.jpg
دسترسی سریع به مطالب پایگاه نماز با کلیک بر روی تصاویر زیر

http://uupload.ir/files/ej3v_1.jpg

🌸 خاطره‌ای تکان دهنده از جنش تکلیف دختر ۹ ساله 🌸

🍃 در سال 1362 قرار شد برای ما، در مدرسه جشن تکلیف بگیرند. مدیر خوب مدرسه ما که خودش علاقه زیادی به بچه‌ها داشت و تنها معلمي بود كه سر وقت در مدرسه با بچه‌ها نماز مي خواند، به کلاس ما آمد و گفت: «بچه‌ها برای دوشنبه‌ي هفته‌ي آینده جشن تکلیف داریم؛ وسائل جشن تكليف خودتان را آماده کنید و به همراه مادران خود به مدرسه بیاورید.»

🍃 من همان جا غصه‌دار شدم چون در خانه ما به اين چيزها بها داده نمي‌شد و خبري از نماز نبود.

🍃 روزهای بعد، بچه‌ها یکی‌یکی وسایل خودشان را شاد و خرم با مادرانشان به مدرسه مي‌آوردند.
مدیر مدرسه مرا خواست و گفت: «چرا وسایل خود را نیاورده ای؟» من گریه‌کنان از دفتر بیرون آمدم.

🍃 فردا مدیر مرا به دفتر برد و گفت: «دخترم! این چادر نماز و سجاده و عطر را مادرت برای تو آورده.»
ولی من می‌دانستم در خانه ما از این کارها خبری نیست.

🍃 بالأخره روز جشن تکلیف فرا رسید و حاج آقای بسیار خوش‌کلامی برای ما سخنرانی ‌کرد و گفت: «بچه‌ها به خانه که رفتید در اولین نمازتان در خانه، از خداي خود هر چه بخواهید خداي مهربان به شما می‌دهد.
آن روز خیلی به ما خوش گذشت.

🍃 به خانه آمدم شب هنگام نماز مغرب، سجاده‌ام را پهن کردم تا نماز بخوانم، مادرم نگاهي به سجاده كرد و با حالتي خاص اصلاً به من توجهی نکرد.

🍃 من كه تازه به سن تكليف رسيده بودم انتظار داشتم مورد توجه قرار گيرم كه اين‌گونه نشد.
اما وقتی پدرم به خانه آمد و سجاده و چادر نماز من را ديد، عصبانی شد، سجاده مرا به گوشه‌ای انداخت و گفت: برو سر درسات، این کارها یعنی چه؟!

🍃 بغضم ترکید و از چشمانم اشک جاری شد و با ناراحتی و گریه به اتاقم رفتم. آن شب شام هم نخوردم و در همان حال، خوابم برد.

🍃 اذان صبح از حسینیه‌ای که نزدیک خانه ما بود به گوش می‌رسید، با شنیدن صدای اذان، دوباره گریه‌ام گرفت، ناگهان صدای درب اتاقم مرا متوجه خود كرد.

🍃 پدر و مادرم هر دو مرا صدا می‌کردند، درب اتاق را باز کردم دیدم هر دو گریه کرده‌اند، با نگراني پرسيدم: چه شده؟! كه يك‌دفعه هر دو مرا در آغوش گرفتند و گفتند دیشب ظاهراً هر دو یک خواب مشترک دیده‌ایم.!

🍃 خواب ديديم ما را به طرف پرتگاه جهنم می‌برند، می‌گفتند شما در دنیا نماز نخوانده‌اید و هيچ عمل خيري نداريد و مرتب از نخواندن نماز از ما با عصبانيت سؤال مي‌كردند و ما هم گریه می‌کردیم، جیغ می‌زدیم و هر چه تلاش می‌کردیم فایده‌ای نداشت، تا به پرتگاه آتش رسیدیم.

🍃 خیلی وحشت كرده بوديم. ناگهان صدایی به گوشمان رسيد كه گفته شد: «دست نگه دارید، دست نگه داريد، دیشب در خانه‌ی این‌ها سجاده نماز پهن شده، به حرمت سجاده، دست نگه دارید.»

🍃 آن شب پدر و مادرم توبه کردند و به مدت چند سال قضای نمازها و روزه‌های خود را بجا آوردند و در يك فضای معنوی خاصی فرو رفتند و خداوند هم آن‌ها را مورد عنايت قرار داد.
این روند ادامه داشت، تا در سال 74 هر دو به مکه رفتند و بعد از برگشت از حج تمتع، در فاصله چهل روز هر دو از دنیا رفتند و عاقبت به خیر شدند.

🍃 اولین سال که معلم شدم و به كلاس درس رفتم، تلاش كردم تا آن مدیرم که آن سجاده را به من داده بود پیدا کنم. خیلی پرس و جو کردم تا فهمیدم در یک مدرسه، سال آخر خدمت را می‌گذراند.

🍃 وقتی رفتم و مدرسه را در شهرستان کیار استان چهار محال و بختیاری پیدا کردم، دیدم پارچه‌ای مشکی به دیوار مدرسه نصب شده و درگذشت مدیر خوبم را تسلیت گفته‌اند.

🍃 یک هفته‌ای می‌شد که به رحمت خدا رفته بود. خدا او را که باعث انقلابی زیبا در زندگی ما شد بیامرزد.

🍃 حال من مانده‌ام و سجاده آن عزیز که زندگی خانوادگی ما را منقلب کرد. حالا من به تأسي از آن مدير نمونه، مؤمن و متعهد، سالهاست معلم كلاس سوم ابتدايي هستم و در جشن تكليف دانش آموزان، ياد مدير متعهد خود را گرامي مي‌دارم و هر سال که می‌گذرد برکت را  به واسطه‌ی  نماز اول وقت در زندگی خود احساس می‌کنم.

خواهر کوچک شما ـ التماس دعا

📚 کتاب پر پرواز ص 122

 

ادامه مطلب

 
 
نوشته شده در تاريخ یک شنبه 20 خرداد 1397  توسط فروزان
آپلود عکس و فایل رایگان و دائمی

http://uupload.ir/files/qt2n_3.jpg

🌸 چرا باید دائماً نماز را که یک عمل تکراری است بخوانیم؟ 🌸

✨ 1. نماز غذای روح است

غذا خوردن اگرچه تکراری است؛ ولی همیشه باید این تکرار را انجام دهیم، چون برای حیات و رشد بدن خود به آن نیاز داریم. روح ما نیز برای حیاتِ خود دائماً نیازمند غذا هست و «نماز» غذای روح ماست.

✨ 2. تکرار در کارهای هدفمند مفید است

به طور کلی کارهای هدفمند گرچه تکراری باشند، مفید و گاهی نیز ضروری هستند. برای مثال بنّا هر روز کارهایی تقریباً مشابه روزهای قبل انجام میدهند و همین پیوستگی و دوام کار آنها سبب می‌شود که ساختمانی محکم و زیبا ساخته شود.

#پرسمان_نماز

ادامه مطلب

 
 
نوشته شده در تاريخ شنبه 19 خرداد 1397  توسط فروزان
آپلود عکس و فایل رایگان و دائمی

http://uupload.ir/files/72wv_2.jpg

⚜گناه دل⚜

🔹حضرت آیت الله شجاعی(ره)

🍂 یکى از آن چیزهایى که #روزه را خراب می کند گناه دل است. یعنى #دل هم از #گناه پاک باشد. یعنى آنچه که در دل می گذرد و گناه است. دل را هم مراقبت بکند یعنى مراقبتتان هم بر اعضاء و جوارح باشد و هم بر باطن باشد.
🌸چون اهل الله، بندگان خدا، فقط به اعمال ظاهرى خودشان مراقبت نمی کنند که خلاف دستور نباشد. هم مراقب بر حرکات ظاهرى خودشان هستند، هم مراقب بر باطن. فلذا اسم آنها این است که آنها اهل آداب قلبیه هستند، یعنى غیر از ظاهر آداب قلبى را هم مراعات می کنند. آنها را مراقبت کنید.

📚ضیافت حقیقی

ادامه مطلب

 
 
نوشته شده در تاريخ شنبه 19 خرداد 1397  توسط فروزان
آپلود عکس و فایل رایگان و دائمی

http://www.uupload.ir/files/m7oy_1.jpg

🔰وداع با آخرین جمعه ی ماه مبارک رمضان

 🔹«جابر بن عبد اللّه انصارى» نقل مى‌كند:

درآخرين جمعه‌ى ماه رمضان به خدمت رسول خدا-صلّى اللّه عليه و آله و سلّم-رسيدم. وقتى چشم مباركش به من افتاد، فرمود:

 اى جابر، اين آخرين جمعه‌ى ماه رمضان است، پس با آن وداع كن و بگو:

🔹✨ اللَّهُمَّ لَا تَجْعَلْهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنْ صِيَامِنَا إِيَّاهُ فَإِنْ جَعَلْتَهُ فَاجْعَلْنِي مَرْحُوماً وَ لَا تَجْعَلْنِي مَحْرُوما  🔹✨
ً
خداوندا، اين ماه رمضان را آخرين ماه روزه‌دارى ما قرار مده و اگر قرار دادى، ما را مشمول رحمت خود قرار ده، نه نوميد و محروم از آن

فَإِنَّهُ مَنْ قَالَ ذَلِكَ ظَفِرَ بِإِحْدَى الْحُسْنَيَيْنِ إِمَّا بِبُلُوغِ شَهْرِ رَمَضَانَ مِنْ قَابِلٍ وَ إِمَّا بِغُفْرَانِ اللَّهِ وَ رَحْمَتِه

◀️ زيرا هركس اين دعا را بخواند، به يكى از دو نيكى دست مى‌يابد، يا ماه رمضان سال آينده را درك مى‌كند و يا به آمرزش و رحمت الهى مى‌رسد.

📚إقبال الأعمال

ادامه مطلب

 
 
نوشته شده در تاريخ شنبه 19 خرداد 1397  توسط فروزان
عنوان صفحه
(تعداد کل صفحات: 4570)      1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   >  


آمار پایگاه نماز
آمار پایگاه نماز
Untitled Document
تعداد نظرات : 1167 عدد
تاريخ ايجاد وبلاگ : پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394  عدد
كل مطالب : 18278 عدد
آخرين بروز رساني : پنج شنبه 31 خرداد 1397 
Hosted on Persiangig.com